Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Sharp weighted multidimensional integral inequalities for monotone functions
Karlstads universitet, Fakulteten för teknik- och naturvetenskap, Avdelningen för matematik. (Matematik)ORCID-id: 0000-0002-1172-0113
2000 (Engelska)Ingår i: Mathematische Nachrichten, ISSN 0025-584X, E-ISSN 1522-2616, Vol. 210, nr 1, s. 43-58Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
John Wiley & Sons, 2000. Vol. 210, nr 1, s. 43-58
Nationell ämneskategori
Naturvetenskap
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-29310DOI: 10.1002/(SICI)1522-2616(200002)210:1<43::AID-MANA43>3.0.CO;2-EOAI: oai:DiVA.org:kau-29310DiVA, id: diva2:653913
Tillgänglig från: 2013-10-07 Skapad: 2013-10-07 Senast uppdaterad: 2019-07-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Barza, Sorina

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Barza, Sorina
Av organisationen
Avdelningen för matematik
I samma tidskrift
Mathematische Nachrichten
Naturvetenskap

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 161 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf