Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Solutions to the Helmholtz equation for TE-guided waves in a three-layer structure with Kerr-type nonlinearity,
2002 (Engelska)Ingår i: J. Phys. A: Math. Gen., vol. 35, 50, pp. 10789-10801 (2002)Artikel i tidskrift (Refereegranskat)
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2002.
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-23686OAI: oai:DiVA.org:kau-23686DiVA, id: diva2:597447
Tillgänglig från: 2013-01-22 Skapad: 2013-01-22 Senast uppdaterad: 2016-06-09

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

http://ej.iop.org/links/48/Ddoi9icsVDg82OrPtmNkXg/a25009.pdf

Personposter BETA

Shestopalov, Youri

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Shestopalov, Youri
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 44 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf