Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Equivalence of Modular Inequalities of Hardy type on non-negative respective non-increasing functions
Karlstads universitet, Fakulteten för teknik- och naturvetenskap, Avdelningen för matematik.ORCID-id: 0000-0002-1172-0113
2008 (Engelska)Konferensbidrag, Publicerat paper (Refereegranskat)
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Birkhäuser Verlag Basel/Switzerland , 2008.
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-18953OAI: oai:DiVA.org:kau-18953DiVA, id: diva2:592595
Konferens
International series of Numerical Mathematics, Vol. 157, 53-59
Tillgänglig från: 2013-01-21 Skapad: 2013-01-21 Senast uppdaterad: 2019-07-12

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Barza, Sorina

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Barza, Sorina
Av organisationen
Avdelningen för matematik
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 154 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf