Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Strong and weak weighted norm inequalities for the geometric fractional maximal operator
Karlstads universitet, Fakulteten för teknik- och naturvetenskap, Avdelningen för matematik. (Matematik)ORCID-id: 0000-0002-1172-0113
2012 (Engelska)Ingår i: Bulletin of the Australian Mathematical Society, ISSN 0004-9727, E-ISSN 1755-1633, Vol. 86, nr 2, s. 205-215Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Cambridge University Press, 2012. Vol. 86, nr 2, s. 205-215
Nationell ämneskategori
Geometri
Forskningsämne
Matematik; Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-15605DOI: 10.1017/S0004972712000147ISI: 000309783300005OAI: oai:DiVA.org:kau-15605DiVA, id: diva2:567828
Tillgänglig från: 2012-11-14 Skapad: 2012-11-14 Senast uppdaterad: 2019-07-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Barza, Sorina

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Barza, Sorina
Av organisationen
Avdelningen för matematik
I samma tidskrift
Bulletin of the Australian Mathematical Society
Geometri

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 389 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf