Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Distributed space scales in a semilinear reaction-diffusion system including parabolic variational inequality: a well-posedness study
Eindhoven University of Technology.
Eindhoven University of Technology. (Mathematics)ORCID-id: 0000-0002-1160-0007
Gifu University Yanagido.
2012 (Engelska)Ingår i: Advances in Mathematical Sciences and Applications, ISSN 1343-4373, Vol. 22, s. 295-318Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Tokyo, Japan: Gakkotosho , 2012. Vol. 22, s. 295-318
Nyckelord [en]
parabolic vaariational inequality, multiscale RD system
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-39827OAI: oai:DiVA.org:kau-39827DiVA, id: diva2:901192
Tillgänglig från: 2016-02-06 Skapad: 2016-02-06 Senast uppdaterad: 2017-06-07Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

http://mcm-www.jwu.ac.jp/~aikit/AMSA/current.html#fh5co-tab-feature-vertical4

Personposter BETA

Muntean, Adrian

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Muntean, Adrian
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 72 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf