Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Solvability of Boundary Value Problems for the Helmholtz Equation in an Unbounded Domain with Noncompact Boundary
1998 (Engelska)Ingår i: Diff. Equations, 1998, Vol. 34, no 4, pp. 546-553Artikel i tidskrift (Refereegranskat)
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1998.
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-23687OAI: oai:DiVA.org:kau-23687DiVA, id: diva2:597448
Tillgänglig från: 2013-01-22 Skapad: 2013-01-22 Senast uppdaterad: 2016-06-09

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Shestopalov, Youri

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Shestopalov, Youri
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 61 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf