Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On a Spectrum of the Family of Nonselfadjoint Boundary Value Problems for the System of Helmholtz Equations
1981 (Engelska)Ingår i: Zh. Vych. Matem. Matem. Fiz., 1981, Vol. 21, no 6, pp. 1459--1470Artikel i tidskrift (Refereegranskat)
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1981.
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-22031OAI: oai:DiVA.org:kau-22031DiVA, id: diva2:595707
Tillgänglig från: 2013-01-21 Skapad: 2013-01-21 Senast uppdaterad: 2016-06-09

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Shestopalov, Youri

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Shestopalov, Youri
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 52 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf