Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Existence and uniqueness of solutions to a mathematical model predicting service life of concrete structures
Karlstads universitet, Fakulteten för hälsa, natur- och teknikvetenskap (from 2013), Institutionen för matematik och datavetenskap. (Mathematics)ORCID-id: 0000-0002-1160-0007
2009 (Engelska)Ingår i: Advances in Mathematical Sciences and Applications, ISSN 1343-4373, Vol. 19, s. 119-129Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Tokyo, Japan, 2009. Vol. 19, s. 119-129
Nyckelord [en]
well poshness free boundary problems
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kau:diva-39826OAI: oai:DiVA.org:kau-39826DiVA, id: diva2:901191
Tillgänglig från: 2016-02-06 Skapad: 2016-02-06 Senast uppdaterad: 2016-02-18Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

http://mcm-www.jwu.ac.jp/~aikit/AMSA/index.html

Personposter BETA

Muntean, Adrian

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Muntean, Adrian
Av organisationen
Institutionen för matematik och datavetenskap
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 558 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf